بلند ایران توافق بالستیک دولت ترامپ دونالد ترامپ

بلند: ایران توافق بالستیک دولت ترامپ دونالد ترامپ موشک بالستیک خبر بین الملل

گت بلاگز بین الملل کشور عزیزمان ایران به روح برجام پایبند نبوده است!, حق با ترامپ هست

یک تحلیلگر آمریکایی ادعا کرده است که مدیر جمهور این کشور راجع به عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به روح برجام درست می‌گوید.

کشور عزیزمان ایران به روح برجام پایبند نبوده است!, حق با ترامپ هست

یک تحلیلگر آمریکایی ادعا کرده است که مدیر جمهور این کشور راجع به عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به روح برجام درست می‌گوید.

دونالد ترامپ راجع به عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به روح برجام ،درست می‌گوید

رکس تیلرسون هفته گذشته طی نامه‌ای به «پل رایان» مدیر مجلس نمایندگان آمریکا بر پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته‌ای تأکید کرد ولی روز پنجشنبه توافق هسته‌ای را شکست خورده عنوان کرد.دونالد ترامپ نیز در کنفرانس خبری یکسان با «پائولو جنتیلونی» نخست‌وزیر ایتالیا در کاخ سفید برجام را توافقی فاجعه‌بار خواند که آمریکا نباید قبول می‌کرد و در ادامه مدعی شد که کشور عزیزمان ایران به روح برجام پایبند نبوده است.
کروتامر در توجیه این بیانات متناقض دولت ترامپ درقبال کشور عزیزمان ایران ادعا کرده است که این روند یک تناقض جهت دولت ترامپ به حساب نمی‌آید.
وی در ادامه گفت: یک گروه مخالف کشور عزیزمان ایران ادعا می‌کنند که کشور عزیزمان ایران بعد از توافق هسته‌ای به صورت مخفیانه ساخت سلاح هسته‌ای را ادامه داده هست، این امر شاید متن توافق هسته‌ای را نقض نکرده ولی قطعا نقض روح برجام است.
این تحلیلگر آمریکایی افزود: جهت ساخت سلاح هسته‌ای قابل استفاده سه چیز نیاز است: ماده شکاف‌پذیر، شیوه‌ای جهت تسلیحاتی کردن آن و موشک بالستیک؛ مسئله اینجاست که دولت اوباما تنها به مواد شکاف‌پذیر توجه کرده بود و در حالی که برنامه مواد شکاف‌پذیر متوقف شده است بود کشور عزیزمان ایران به سرعت بر روی تسلیحاتی کردن این مواد و نیز موشک‌های بالستیک کار کرده و ما می‌توانیم این را ببینیم.
کروتامر مدعی شد: بله آنها در حال توسعه سلاح هسته‌ای بودند و این امر نقض روح برجام است لیکن راهی که آنها در طول نیم دهه در پیش گرفته‌اند، قادر خواهند بود مواد شکاف‌پذیر را از سر بگیرند(غنی‌سازی اورانیوم)، آن را تسلیحاتی کنند و موشک بالستیک داشته باشند.
منبع: میزان

واژه های کلیدی: ایران | توافق | بالستیک | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | موشک بالستیک | خبر | بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz